Filtry przemysłowe powietrza

filtry przemysłowe powietrza
Filtry powietrzne przemysłowe

Filtry powietrza kasetowe i kieszeniowe są najczęściej wybieranymi filtrami wentylacji i klimatyzacji w przemyśle i produkcji.

Optymalne warunki powietrza dla pracy wielu maszyn z pewnością przełożą się na mniejszą awaryjność i dłuższą ich żywotność. To z kolei przełoży się na ograniczenia zbędnych kosztów w firmie.

Pył, kurz czy opiłki unoszące się w powietrzu dla bezpieczeństwa przebywających w otoczeniu osób powinny być skutecznie odsiewanie. Do efektywnego oczyszczania powietrza potrzebne są odpowiednie filtry systemu HVAC.

Aircon Filters zagwarantują odpowiednią przepustowość powietrza, przy jednoczesnym zatrzymaniu mikroelementów. 

Poszukujesz filtrów powietrza do przemysłu spożywczego?

Produkcja żywności wymaga szczególnego podejścia do systemu filtracji. Każde z pomieszczeń powinno być oddzielnie wentylowane. Poznaj również filtry Aircon Filters dopasowane do branży.

Filtry ochronne zapobiegają przedostawaniu się do powietrza różnego rodzaju zanieczyszczeń, alergenów, zarodników grzybów, pyłków, kurzu czy piasku. Zaawansowane technologicznie systemy są w stanie zatrzymać także zanieczyszczenia występujące w postaci cieczy, bez ryzyka nadmiernego zawilgocenia powietrza. Filtry wentylacyjne mają również za zadanie utrzymać odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniu. Przed ich zakupem warto sprawdzić przede wszystkim skuteczność filtrów, dostosowując ją między innymi do warunków panujących w konkretnym pomieszczeniu oraz systemu wentylacji, jaki posiadamy.

Dlaczego filtrowanie powietrza jest tak istotne?

Powietrze, które znajduje się w pomieszczeniach, zawsze jest w jakimś stopniu zanieczyszczone. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, gdyż cząsteczki brudu, alergenów czy kurzu często są niewidoczne dla oka ludzkiego, jednak silnie oddziałują na organizm. Zanieczyszczenia są szczególnie niebezpiecznie dla osób starszych, z osłabioną odpornością czy alergików. Niemniej jednak przebywanie w pomieszczeniach, w których powietrze nie podlega procesowi filtracji, na dłuższą metę okazuje się bardzo szkodliwe dla każdego człowieka. Z czasem mogą pojawić się problemy w postaci nawracających chorób górnych dróg oddechowych, bólu głowy czy uczucia nadmiernego zmęczenia. Filtrowanie powietrza jest więc bardzo istotne pod kątem zachowania zdrowia, a także komfortu pracy czy wykonywania innych obowiązków. Filtry do wentylacji mechanicznej powinny charakteryzować się wysoką wydajnością, a więc zdolnością do zatrzymywania cząstek w filtrze bądź na jego powierzchni. Dzięki temu są w stanie uchwycić nawet drobne zanieczyszczenia, które stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Filtry powietrza – oferta producenta

Zakup filtrów do wentylacji mechanicznej to inwestycja, którą należy podjąć w sposób przemyślany. Warto zdecydować się na produkty firmy Action Industry w Katowicach, która oferuje produkty charakteryzujące się wysoką skutecznością nawet przy niskiej prędkości przepływu powietrza w instalacji. Posiadają one zdolność magazynowania dużej ilości pyłów, dzięki czemu są niezwykle wydajne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkich zainteresowanych, poszukujących najwyższej jakości filtrów powietrza.

Bezpieczeństwo domowników na pierwszym miejscu – sprawdź ofertę producenta!

Wybierając produkty z nasze oferty, klienci mają pewność, że powietrze w ich domu będzie odpowiednio oczyszczone. Niemniej jednak bardzo istotną kwestią jest okresowa wymiana filtrów, na których zbierają się liczne zanieczyszczenia. Nie wymienianie filtrów skutkować może gromadzeniem się w nich licznych drobnoustrojów, w tym także chorobotwórczych. Ponadto filtr wentylacyjny, na którym znajdują się liczne zanieczyszczenia, nie pracuje tak efektywnie, jak powinien. Wybierając filtr powietrza, należy zwrócić uwagę na to, aby konkretny model pasował do danego rodzaju wentylacji. W tym celu określa się podstawowe parametry, takie jak: wymiary, rodzaj uszczelnienia, posiadane elementy mocujące. Nieodpowiedni rodzaj filtra nie będzie pracował efektywnie, a dodatkowo może powodować nadmierny hałas w pomieszczeniu.

Co warto wiedzieć o elementach do filtrowania powietrza?

Filtr do wentylacji składa się z poszczególnych elementów, których zadaniem jest wyłapywanie szkodliwych cząsteczek i zatrzymywanie ich wewnątrz, nie dopuszczając tym samym do tego, aby dostały się do otoczenia. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skuteczność filtrowania powietrza, prędkość jego przepływu oraz określoną powierzchnię filtracyjną. Filtry powietrza mogą być stosowane na na kanałach wentylacyjnych, w rekuperatorach, systemach osuszania czy też centralach wentylacyjnych. Zostały one podzielone na kilka klas: filtrów wstępnych, dokładnych, HEPA oraz ULPA. Co ważne, powyższa klasyfikacja została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę, wybierając filtr powietrza, to skuteczność filtracji, opór przepływu powietrza i pojemność pyłowa filtra.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W naszej ofercie znaleźć można produkty przeznaczone do systemów instalacji wentylacyjnej oraz klimatyzacji. Nasza firma od lat dostarcza najwyższej jakości produkty gospodarstwom domowym, a także do budynków użyteczności publicznej czy do przedsiębiorstw prywatnych. Oferujemy również serwis wentylacji, gdyby wystąpiły jakiekolwiek awarie. Klienci często miewają wątpliwości odnośnie tego, jaki dokładnie filtr dobrać do swoich potrzeb i do systemu wentylacji, jaki posiadają. Nasi specjaliści dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, zatem są w stanie doradzić w kwestii wyboru właściwego rozwiązania. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, uzyskując odpowiedź na każde pytanie i rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pamiętajmy, że czyste powietrze to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia.

Tagi : filtry dla przemysłu filtry do wentylacji filtry kieszeniowe do wentylacji filtry powietrza przemysłowe filtry przemysłowe filtry przemysłowe filtry przemysłowe producent producent filtrów powietrza producent filtrów przemysłowych przemysłowe filtry powietrza filtry do central wentylacyjnych producent filtry do wentylacji producent filtry kasetowe do wentylacji filtry kasetowe producent filtry kieszeniowe do central wentylacyjnych filtry kieszeniowe producent filtry powietrza do central wentylacyjnych filtry powietrza do wentylacji filtry powietrza producent filtry powietrza wentylacja filtry przemysłowe do powietrza producent filtrów do wentylacji producent filtrów kasetowych producent filtrów kieszeniowych produkcja filtrów powietrza przemysłowe filtry przemysłowy filtr powietrza

Nie zwlekaj ani chwili dłużej. Zadbaj o zdrowe otoczenie.

Wzrost poziomu szkodliwych substancji w źle wentylowanej przestrzeni może zagrażać zdrowiu osób w niej przebywającym. To wymusza stosowanie efektywnych metod oczyszczania powietrza. Nasze filtry kieszeniowe i kasetowe stosowane są do wysokich i przeciętnych wymagań czystości IAQ.

Zapytaj o bezpłatną ofertę